1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Перспективи розвитку ІТ


Перспективи розвитку ІТ
Ключові технологічні тенденції IT 2013

Перспективи розвитку ІТ

Роботодавці відзначають тенденції до зростання ринку праці в сфері IT і те, що дана галузь відчуває потребу у фахівцях. Це підтверджують дані сайту rabota.kharkov.ua/. В рубриках, пов'язаних з IT, опубліковано найбільше вакансій - 16% від їх загального числа. Причому програмісти є найдефіцитнішою професією.
Кількість вакансій, розміщених в рубриці «Програмісти», в 5 разів перевищує кількість резюме. А загальне число вакансій, що відносяться до IT (програмісти, сисадміни, тестувальники, інші спеціальності) перевищує число резюме в відповідних рубриках більше ніж у 2 рази.


Більшість роботодавців відзначили також, що їм хотілося б бачити в своїх компаніях кваліфікованих співробітників, що мають не тільки теоретичні знання, але і практичний досвід реалізації проектів. Таких людей, на думку роботодавців, недостатньо. І це додатковий стимул до того, щоб початківці IT-фахівці намагалися підвищити рівень своїх професійних навичок.

 

Ключові технологічні тенденції IT 2013

Аналітики американської компанії Gartner, що спеціалізується на ринку інформаційних технологій, склали топ-10 кращих технологій і тенденцій, які, на їхню думку, стануть стратегічними для більшості компаній у наступному році. Наведемо деякі найважливіші положення цього звіту.

МОБІЛЬНІ ПРИСТРОЇ

До початку 2013 року мобільні телефони стануть найпопулярнішими пристроями для виходу в Інтернет, обійшовши з цієї точки зору комп'ютери, а до 2015 року більше 80% проданих телефонів будуть смартфонами. При цьому тільки 20% з них будуть працювати на операційній системі Windows. За оцінками експертів Gartner, конкретно Windows 8 буде займати третє місце за популярністю після Android від Google та iOS від Apple. Будь-яка конкуренція на ринку буде відбуватися між платформами (наприклад, iOS проти Android), а не між технологіями або окремими пристроями.

МОБІЛЬНІ ДОДАТКИ

Протягом наступних кількох років на плаву залишаться кілька основних архітектур для створення всіх мобільних додатків - «рідні», гібридні, спеціальні, HTML5 і деякі інші. Оскільки у HTML5 з'являється все більше можливостей, фахівці прогнозують нехай і розтягнутий у часі, але неминучий перехід від «рідних» архітектур до цього стандарту.

ПЕРСОНАЛЬНІ «ХМАРКИ»

«Хмарки» поступово замінять користувачам ПК і стануть центрами цифрового життя. Люди будуть використовувати їх для доступу до різних сервісів, а також в якості місця для зберігання особистої інформації.
«Хмарки» стануть свого роду «клеєм», який об'єднує пристрої в Мережі. Зберігання інформації в «хмарці», яке стане «приміщенням» для всієї обчислювальної та комунікаційної діяльності, спричинить створення унікального набору сервісів, веб-напрямків та способів об'єднання пристроїв у Мережі.

ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ПІДХОДУ BIGDATA

Концепція BigData, спрямована на здешевлення зберігання великих масивів даних і швидке одержання інформації з даних, також отримає широке поширення. Одна з головних переваг цієї технології -  можливість обробки великої кількості неструктурованої інформації. Замовник зможе більш точно сегментувати клієнтів, прогнозувати їх відтік, оцінювати свої маркетингові кампанії. З BigData пов'язані і рішення по аналітиці. Система аналітики зможе надавати оброблені дані за короткі терміни. Раніше на збір інформації міг піти місяць, тепер це можна зробити за кілька днів, а в недалекому майбутньому аналізувати інформацію можна буде і в реальному часі

ТЕХНОЛОГІЯ IN MEMORY COMPUTING

Призначена для компаній, яким потрібно швидко обробляти постійно зростаючі обсяги інформації та аналізувати їх у реальному часі. In Memory Computing дозволяє виконувати завдання, які вимагали декількох годин, за кілька хвилин або навіть секунд.  Протягом найближчих двох років архітектура In Memory Computing отримає широке поширення і дасть можливість крупним компаніям перевіряти мільйони таких подій, як транзакції, протягом десятків мілісекунд для виявлення кореляцій і можливих загроз.

ІНТЕГРОВАНІ ЕКОСИСТЕМИ

IT-ринок переживає перехід до інтегрованих систем. Якщо раніше все було модульне, наприклад стандартна модель комп'ютера, взаємозамінні компоненти, можна було вибрати, що всередині, потім вибрати операційну систему, потім вибрати програми, то тепер усе змінилося.
Наприклад в iPhone. є одна закрита операційна система - iOS і до неї - обмежений набір додатків, доступний тільки через AppStore. І ще є iCloud для «хмарного» зберігання особистих даних і їх синхронізації. Всі разом вони складають не продукт і не набір продуктів, а взаємопов'язану лінійку заліза, софту і послуг. Це екосистема, це щось більше, ніж окремі компоненти.

За матеріалами джерел :

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Меню

  •  Facebook 

Обрати мову

Хто на сайті

На сайті 95 гостей та відсутні користувачі