1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки

Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки

28 жовтня у вестибюлі Студентської бібліотеки Університету відбулись традиційні Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки. Метою цих видовищних змагань є стимулювання творчого, інтелектуального та духовного розвитку технічно здібної молоді, задоволення потреб у їхній самореалізації, а також розвиток і популяризація робототехніки, інформаційних технологій, прикладного програмування в Україні та світі.

Гонки проходять за міжнародним регламентом ROBORACE, тож дають змогу юним авторам найвдаліших розробок у подальшому брати участь і в міжнародних чемпіонатах. Подібні перегони стараннями університетської кафедри фотоніки, що входить до складу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, та завдяки великому ентузіастові створення інтелектуальних наземних дронів, доцентові кафедри, кандидатові технічних наук Василеві Татарину проходять вже не вперше. І набули чималої популярності не тільки серед студентів та аспірантів українських технічних вишів. Скажімо, цьогоріч до вітчизняного чемпіонату розумних машинок долучилась і молодь із сусідньої Білорусі.

Відтак, участь у змаганнях взяли команди Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» у складі 3 колективів, Тернопільського національного економічного університету – 1 команда, Житомирського державного технологічного університету – 2 команди; Криворізького державного педагогічного університету – 1 гурт, Харківського університету радіоелектроніки – 2 команди, Черкаського державного технологічного університету – 2 колективи, Тернопільського національного педагогічного університету – 1 команда, Одеського національного політехнічного університету – 2 представники. Звісно, не пасла задніх і Львівська політехніка, яка делегувала на перегони чотири команди. Проте найбільше вразив Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, який заявив аж 5 колективів! Що ж до сусідів-білорусів, то вони були представлені двома командами – «Мінськ Роботикс» і «Брест Robotics».

Перед молодими ентузіастами робототехніки стояло непросте завдання, адже автономна модель повинна мати механічні можливості подолання відповідної відстані з імовірними змінами траєкторії руху, а також відповідати таким вимогам: максимальна ширина – 250 мм, довжина – 500 мм, а вага моделі не повинна перевищувати 3 кілограми. І в цей обсяг слід було вмістити електронне начиння із зародками штучного інтелекту, яке давало би змогу автоботам самостійно приймати рішення на звуженій та звивистій трасі міні-автодрому. Як влучно зауважив доктор технічних наук, завідувач кафедри фотоніки Львівської політехніки професор Ярослав Бобицький, «фотонічними методами ми навчаємо такі пристрої «бачити», і не лише «бачити», але й, отримавши візуальну інформацію, ще й реагувати на зовнішні перешкоди».

Команда кафедри КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ під керівництвом викладача кафедри Ігнатєва Ігора Васильовича та студентів спеціальності комп'ютерні системи та мережі  у такому складі - Струтинський Петро, Пак Ярослав, Каліновський Роман.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

  •  Facebook 

Обрати мову

Хто на сайті

На сайті 299 гостей та відсутні користувачі