У ТНЕУ відкрито нову спеціальність «Кібербезпека»

У Тернопільському національному економічному університеті на базі факультету комп’ютерних інформаційних технологій відкрито актуальну і надзвичайно перспективну спеціальність «Кібербезпека», галузь знань «Інформаційні технології» (рішенням Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 16 листопада 2016 р, протокол №26/1).

Фахівці з кібербезпеки забезпечують захист життєво важливих інтересів людини і суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізацію реальних та потенційних загроз у сфері функціонування комп’ютерних, інформаційно-телекомунікаційних та кіберфізичних систем.

Студенти спеціальності «Кібербезпека» отримають ґрунтовні знання з програмування, архітектури комп’ютерів, комп’ютерних мереж та комунікаційних технологій, методів захисту інформації, технологій захисту в кіберпросторі, захисту програмних продуктів, а також менеджменту у сфері інформаційної безпеки.

Основні мови та технології програмування, які будуть вивчати студенти спеціальності «Кібербезпека»: Python, С++, Java, Android, HTML, CSS, JavaScript, PHP та інші.

Студенти під час навчання отримають практичні знання та навички, необхідні для організації та безпечного функціонування інформаційних та комп’ютерних систем; налаштування програмних та апаратних засобів мережевого захисту; проектування систем виявлення вторгнень; побудови, розгортання, експлуатації та адміністрування локальних і глобальних комп’ютерних мереж; знання архітектури робочих станцій, серверів, мережевого обладнання; адміністрування активного мережевого обладнання (комутатори, маршрутизатори); досвід написання shell (bash) скриптів; розробки прикладного та системного програмного забезпечення; знання в області класифікації інформаційних загроз та тестування на проникнення.