Кафедра кібербезпеки

Кафедра кібербезпеки створена 30 серпня 2017 року.

Завідувач кафедридоктор технічних наук, доцент Яцків Василь Васильович.

Кафедра кібербезпекиє випусковою кафедрою за спеціальністю «125- Кібербезпека» першого рівня вищої освіти (бакалавр) та другого рівня вищої освіти (магістр).

Спеціальність 125 - Кібербезпека охоплює питання, що стосуються захисту конфіденційності, цілісності і доступності обчислювальних пристроїв і мереж, програмного забезпечення і, найголовніше, даних та інформації.

Кібербезпекарозглядає захист функціонування нової сутності – кіберпростору, середовища, що виникло в результаті взаємодії людей, програмного забезпечення, Інтернет сервісів з використанням технічних пристроїв і мережевих зв’язків.

Якщо раніше проблема безпеки в кіберпросторі стосувалася тільки окремих компаній, то з розвитком Інтернет і мобільного банкінгу, Інтернету речей та багатьох інших сучасних технологій – безпека в кіберпросторі стосується кожного з нас.

Фахівці з кібербезпеки забезпечують захист життєво важливих інтересів людини і суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізацію реальних та потенційних загроз у сфері функціонування інформаційних, комп’ютерних та кіберфізичних систем.

Студенти на першому освітньому рівні (бакалавр) отримають знання з: програмування (Python, C++, Assembler, Java), Web- технологій, захисту комп’ютерних мереж та Web- ресурсів, сучасних методів тестування безпеки програм та даних, захисту програмних продуктів, криптографії, правових та соціальних аспектів кібербезпеки.

Студенти на другому освітньому рівні (магістр) отримають знання з: тестування комп’ютерних систем на проникнення (етичний хакінг), цифрової криміналістики, реверс інжинірингу, методів штучного інтелекту та машинного навчання, безпеки Інтернет речей та технології блокчейн.

Посади, на яких зможуть працювати випускники:проектувальник систем захисту інформації; фахівець з організації захисту інформації; фахівець з експлуатації систем та засобів захисту інформації;фахівець з організації та проведення тестування на проникнення; аналітик проектів з кібербезпеки; менеджер систем з інформаційної безпеки; адміністратор комп’ютерних мереж; фахівець з розроблення комп’ютерних програм, аналітик систем забезпечення кібербезпеки.

Основні напрями наукових досліджень кафедри кібербезпеки:
  • безпека Інтернет речей та кіберфізичних систем;
  • криптографічні методи захисту інформації;
  • процеси кодування, обробки та передавання даних безпровідних сенсорних мережах;
  • модулярні корегуючі коди;
  • технологія блокчейн.

Наукові проекти:
«Теоретичні основи та апаратні засоби підвищення продуктивності роботи безпровідних сенсорних мереж». Державний реєстраційний номер0117U000414.Керівник Яцків В.В.

Адреса:
Кафедра кібербезпеки, вул. Чехова 8, корпус №6, кабінет 6501, м. Тернопіль, 46003.
Канал кафедри в telegram:https://t.me/cs_cybersecurity
Сторінка кафедри в facebook: https://www.facebook.com/kb.tneu.edu.ua/
Сайт кафедри:  http://cs.tneu.edu.ua