За перспективне працевлаштування варто боротися

Проблеми та перспективи працевлаштування
Самоосвіта як засіб формування базових навичок
Призначення рубрики “Підготовка до працевлаштування”
Консультаційний центр працевлаштування в ІТ

Проблеми та перспективи працевлаштування

Фінансово-економічна криза справляє серйозний вплив на ринок праці як в національному, так і у світовому масштабах. Внаслідок цього створились умови для:
- зупинки кон’юнктурного розширення бізнесів;
-скорочення у нижчих прошарках офісного персоналу;
- відриву сфери практичної діяльності випускників ВНЗ від профілю їх навчання;
- окремі сегменти сфери масової вищої освіти можуть втратити привабливість через неможливість працевлаштування за фахом.
В той же час найсучасніша та найдинамічніша в Україні галузь інформаційних технологій (ІТ) за даними порталу robotamolodi.com протягом останных 12 місяців збільшила кількість ІТ-вакансій втричі. За прогнозами роботодавців тенденції такого росту збережуться н айближчих п'ять-сім років. Замовники готові платити за роботу українських ІТ-спеціалістів більше, ніж азійським програмістам.

Самоосвіта як засіб формування базових навичок

Вузи, які готують за напрямком ”Інформаційні технології” не справляються із завданням підготовки програмістів, кваліфікація яких може наблизитись до вимого ІТ-ринку. За даними robotamolodi.com тільки 10-15% випускників ІТ-спеціальностей отримують роботу в ІТ-компаніях, яка так чи інакше відповідають їх вимогам.
При співбесіді з роботодавцем питання про навчальний заклад може і не прозвучати, яким би престижним він не був. В ІТ-сфері при прийомі на роботу основна увага приділяється досвіду, знанням та навичкам програмування, а не зв'язкам чи знайомствам.
В той же час більше половини програмістів визнають себе самоучками і не рекомендують покладатись на вітчизняну освіту в дані сфері. Дуже гарною можливістю стати кваліфікованим програмістом є корпоративне навчання, яке повністю адаптоване під потреби конкретної компанії, це, так звані ІТ-школи, освітні центри чи довготривалі тренінги (від кількох тижнів до кількох місяців), які організовують ІТ-компанії.
Але для цього вже потрібно мати гарну освітню базу, досвід участі хоча б в невеликих проектах - бути спеціалістом початкового рівня. Проте, більшість компаній настільки швидко і динамічно розвиваються, що в них немає бажання витрачати час та кошти на формування власного резерву кадрів.
Тому вмотивованим студентам доводиться займатися самоосвітою на базі інформації, отриманої з мережі Інтернет. Цей процес містить багато підводних каменів, передусім через несистематизовану та неоднорідну інформацію мережі.

Призначення рубрики “Підготовка до працевлаштування”

Ці особливості ринку праці турбують викладачів ФКІТ, які вирішили започаткували рубрику ”Підготовка до працевлаштування”, де публікувати базові матеріали, що закладають основу професійної кваліфікації, яка користується попитом на ринку праці. Аналіз такої інформації спростить формування професійних навичок та направляти процес самоосвіти. З цією метою проаналізовано запити працедавців щодо базової кваліфікації програмістів ”Web розробка”. В результаті виявлено градації базової підготовки такі як

Ajax, CRM, Frameworks,

які будуть висвітлюватися в даній рубриці.

Консультаційний центр працевлаштування в ІТ

Для студентів що вже сформували згадані базові навички проводиться подальша підготовка в рамках консультаційного центру при співпраці із співробітниками софтверних компаній Тернополя. Інформація про згаданий центр розміщена на сайті ФКІТ.
Сподіваємося, що розміщена інформація буде корисна як для старшокласників, так і для студентів молодших курсів, які серйозно стурбовані проблемами майбутнього працевлаштування.