Кафедра "Комп'ютерної інженерії" (Опис)
- Деталі
- Перегляди: 9414
Офіційний сайт кафедри "Комп'ютерної інженерії": ki.tneu.edu.ua
Кафедра комп’ютерної інженерії є випусковою кафедрою з напряму підготовки "Комп'ютерна інженерія" для освітніх ступенів (ОС) "Бакалавр" та "Магістр", Освітньо-кваліфікаційного рівня (ОКР) "Спеціаліст" зі спеціальності "Комп'ютерна інженерія".
Завідувач кафедри професор, д.т.н. Березький Олег Миколайович.
За кафедрою закріплені такі лабораторії: "Фізики та комп’ютерної електроніки" (ауд. 6302), "Телекомунікаційних та мікроконтролерних систем" (ауд. 6303)," Автоматизованого проектування комп’ютерних систем та мереж" (ауд. 6306). В лабораторіях проводяться заняття для студентів усіх спеціальностей факультету комп’ютерних інформаційних технологій.
Кафедра комп’ютерної інженерії веде такі дисципліни: комп’ютерна графіка, комп'ютерна електроніка, теорія електричних та магнітних кіл, фізика, комп'ютерно-інтегровані технології, комп'ютерні системи, телекомунікаційні системи, захист інформації в комп'ютерних системах, технологія проектування комп’ютерних систем, дискретна математика, алгоритми та методи обчислень, техніко-економічне обгрунтування розробки КС, організація баз даних, об’єктно-орієнтоване програмування, комп’ютерні системи штучного інтелекту, комп'ютерна криптографія, моделювання комп'ютерних систем, проектування комп'ютерних систем на програмованих логічних мікросхемах
Штат кафедри
Навчальний процес на кафедрi забезпечують :
- докторів наук – 4 особи, в т.ч., професорів – 3 особи;
- кандидатів наук – 12 осіб, в т.ч., доцентів – 10 особи;
-
викладачів – 8 осіб, в.т.ч., аспірантів - 4 особи
Наукова робота
На кафедрі проводяться наукові дослідження по таких напрямах:
- розробка методів, алгоритмів та програмних засобів для аналізу та синтезу складних зображень різної природи;
- Науково – дослідній роботі 0113U000849 «Дослідження електро- та світлотехнічних параметрів сучасних напівпровідникових джерел світла», керівник доц.. Паздрій І.Р.
-
побудова інтелектуальних біомедичних та вимірювальних систем;
-
автоматизація проектування та моделювання мікроелектромеханічних систем та інтегральних схем;
-
високопродуктивні паралельні системи обробки інтенсивних потоків даних;
-
високопродуктивні системи цифрової обробки сигналів;
-
розробка методів та алгоритмів опрацювання інформаційних потоків в комп’ютерних мережах за умови застосування двоключової криптографії;
-
розробка алгоритмів та засобів ефективного проектування та супроводу криптографічних систем, стійких до атак на реалізацію;
-
удосконалення алгоритмів теорії чисел з використанням різних теоретико-числових базисів;
-
розробка та дослідження високочастотних перетворювачів для люмінісцентних ламп;
-
спеціалізовані комп'ютерні системи в світлотехніці.
Наукові проекти
- Розробка та дослідження методів аналізу зображень біомедичної природи. Керівник Березький О.М.
- Паралельні методи та засоби реалізації алгоритмів захисту інформації в комп’ютерних мережах з використанням математичного апарату еліптичних кривих. Керівник Николайчук Я.М.
- Підвищення швидкодії біомедичного приладу та вірогідності визначення параметрів біопроб із застосуванням пероксидоініційованої хемілюмінісценсії. Керівник Ляпандра А.С.
- Інтелектуальна система для діагностування різних форм раку молочної залози на основі аналізу гістологічних та цитологічних зображень. Державний реєстраційний номер 0112U000736. Керівник - Березький О. М.
- Інформаційно-аналітична система для дослідження та діагностування пухлинних (ракових) клітин людини на основі аналізу їх зображень. Державний реєстраційний номер 0108U002109. Керівник - Березький О. М.
Наукові публікації
За результатами наукових досліджень працівниками кафедри опубліковано 5 монографій, понад 210 статей у фахових журналах, зроблено більше 110 виступів на всеукраїнських і міжнародних конференціях.
Проблемні групи та наукові гуртки
- Аналіз та синтез зображень. Науковий керівник Березький О.М.
- Захист інформації в комп’ютерних системах та мережах. Науковий керівник Касянчук М.М.
- Робототехніка. Наукрвий керівних Ігнатєв І. В.
Творчі зв'язки
Національний університет "Львівська політехніка", кафедра автоматизованих систем та управління (Україна, м. Львів).
Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, кафедра паталогічної анатомії з секційним курсом та судової медицини (Україна, м.Тернопіль).
Абітур'єнту
Фахівці з комп'ютерних систем і мереж діють у сферах пов’язаних з розробкою програмного забезпечення, проектуванням, налаштуванням, модернізацією і адмініструванням комп’ютерних мереж різної складності.
Студенти під час навчання отримують знання, необхідні для проектування комп’ютерних систем і мереж:
- мови програмування (C++, Java, PHP, Java Script, Assembler), технології системного програмування, розробки і адміністрування операційних систем (Windows, Linux);
- CASE-технології і системи автоматизованого проектування комп’ютерних систем і мереж, суперкомп’ютерів, технології і інструментальні засоби розробки мікропроцесорних систем на основі сучасної елементної бази (мікроконтролерів, мікропроцесорів, програмованих логічних інтегральних схем);
- технології обміну повідомленнями локальних і глобальних комп'ютерних мережах, протоколи і сервіси Internet, технології проектування безпровідних мереж;
- інтелектуальні комп’ютерні системи і мережі, робототехнічні системи, комп’ютерну графіку;
- технології проектування і підтримки баз даних;
- технології захисту інформації в комп'ютерних системах і мережах.
Також студенти отримують поглиблені знання з англійської мови в галузі інформаційних технологій.
Випускники отримують кваліфікацію "бакалавр з комп'ютерної інженерії" та "спеціаліст з комп'ютерних систем та мереж", "магістр з комп'ютерних систем та мереж". Місце працевлаштування випускників: у банківських установах, організаціях, що надають послуги Internet, мобільного і стаціонарного зв’язку, інформаційних відділах державних організацій, навчальних закладах, середніх та великих підприємствах.
Адресa
м. Тернопіль, вул. Чехова 8, корпус №6, кабінет 6304
Кафедри меню
КІ
ІОСУ
ЕКІ
КН
СКС
КБ
- Опис
- Історія
- Штат кафедри
- Сайт кафедри
end faq
Обрати мову
Хто на сайті
На сайті 28 гостей та відсутні користувачі