Кафедра "Комп'ютерної інженерії" (Історія)

Кафедра комп’ютерної інженерії (КІ), на базі якої відкрито першу в Тернополі спеціальність "Комп'ютерні системи та мережі", створена у 1996 році, спочатку під назвою "Спеціалізовані комп’ютерні системи", у 2000 році назву кафедри було змінено на кафедру "Безпеки інформаційних технологій", а остаточну теперішню назву  прийнято у 2008 році. Першим завідувачем кафедри був професор, д.т.н. Карпінський Микола Петрович. З 2010 року  кафедру очолює доцент, д.т.н. Березький Олег Миколайович.

Першими викладачами кафедри були професори Логвінов Георгій Миколайович, Тарасенко Володимир Петрович,  Широчин Валерій Павлович, доценти Касянчук Михайло Миколайович, Паздрій Ігор Ростиславович, Тимошенко Лідія Миколаївна. Свого часу на кафедрі працювали доцент, к.т.н. Тимчишин Володимир Олександрович (в даний час  працює у Німеччині), доцент, к.т.н. Васильцов Ігор Володимирович (в даний час - головний інженер південнокорейської корпорації Samsung Electronics), випускник кафедри к.т.н. Карпінський Богдан Зіновійович (в даний час - провідний інженер південнокорейської корпорації Samsung Electronics, Коркішко Тимур Анатолійович (в даний час - провідний спеціаліст південнокорейської корпорації Samsung Electronics).

Сьогодні на кафедрі працють: професор, д.т.н. Березький О.М; професор, д.т.н. Теслюк В.М.; професор, д.т.н. Цмоць ; доцент, к.ф.-м.н. Касянчук; доцент, к.т.н. Паздрій І.Р.;   доцент, к.т.н. Трембач Р. Б.; доцент, к.т.н. Якименко І.З.; доцент, к.т.н. Дубчак Л.О.; с.т. викладач к.т.н. Мельник Г. М..; викладач к.т.н. Батько Ю.М.;  викладач Івасьєв С.В.; викладач  Вербовий С.О.;  викладач Ігнатєв І. В.; викладач Борейко О. Ю; викладач Піцун О. Й.

За кафедрою закріплені 2 лабораторії: фізики та комп’ютерної електроніки (ауд. 6302), лабораторія автоматизованого проектування комп’ютерних систем та мереж (ауд. 6308).

Навчальний процес забезпечують 3 доктори технічних наук, 7 кандидатів технічних наук, 1 кандидат фізико-математичних наук, 3 викладачів.

Завідувач кафедри Березький Олег Миколайович, закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю “Автоматика і телемеханіка”. Після розподілу, починаючи з 1985 р., працює у Тернопільському

Кафедра національному економічному університеті. У 1996 р. у НУ "Львівська політехніка" захистив кандидатську дисертацію на тему “Засоби вимірювання температури з елементами штучного інтелекту" . У 2001 р. йому присвоєно вчене звання доцента. Докторську дисертацію за спеціальністю 01.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту на тему “Аналіз і синтез зображень на основі алгебро-топологічних структур” захистив у 2012 р.  Опублікував понад 130 наукових праць. Березький О.М. здійснює керівництво підготовкою кандидатських дисертацій аспірантів, є членом спеціалізованої вченої ради К58.082.02 із захисту кандидатських дисертацій. Здійснює  керівництво держбюджетними науково-дослідними проектами,  прийняв участь у більш ніж 40 міжнародних конференціях та симпозіумах.