Кафедра "Інформаційно-обчислювальних систем та управління" (Історія)

Кафедра ІОСУ створена 29 червня 1989 року на базі галузевої науково-дослідної лабораторії автоматизованих систем і мереж (ГНДЛ АСМ), розробки якої були впроваджені на ряді підприємств електронної та авіаційної промисловості колишнього СРСР. ГНДЛ АСМ стала також основою для створення у серпні 2004 року науково-дослідного Інституту інтелектуальних комп’ютерних систем.

Розвитку кафедри суттєво допомогла творча співпраця з провідними вузами України та обмін досвідом із зарубіжними науковими та навчальними установами, зокрема з університетами США, Канади, Англії, Китаю, Італії, Іспанії, Німеччини, Франції, Греції, Болгарії і Польщі.

На базі кафедри ІОСУ у червні 1994 року був створений факультет комп'ютерних інформаційних технологій.

Саченко А. О.

Завідувач кафедри САЧЕНКО Анатолій Олексійович, д.т.н.,професор
тел. 43-58-32, (3-22)

Завідувач кафедри Саченко Анатолій Олексійович, закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Інформаційно-вимірювальна техніка », к.т.н. (1978, прилади та методи вимірювання електричних та магнітних величин), науковий керівник ГНДЛ автоматизованих систем і мереж (1984), д.т.н. (1988, інформаційно-вимірювальні системи), професор за кафедрою ІОСУ (1991), заслужений винахідник України (1992), дійсний член Української Академії економічної кібернетикиі (1998), дійсний член Нью-Йоркської академії наук (1998), член спеціалізованої вченої ради при державному університеті “Львівська політехніка” (1994), голова спеціалізованої вченої ради К58.082.02 при ТНЕУ (2002), головний редактор міжнародного наукового журналу “Computing”, редактор розділу “Докторські дисертації” міжнародного журналу “IEEE І&M Magazine”, голова студентського комітету ІЕЕЕ секції “Україна”, науковий керівник семінару “Моделювання і комп’ютерні інформаційні технології” НАН України, завідувач кафедри ІОСУ, директор ІКІТ (1994-2005), науковий керівник НДІ ІКС (2004), співголова міжнародної конференції IDAACS 2001-2011, професор (на громадських засадах) департаменту електро-комп’ютерної інженерії, університет Нью Гемпшир, США з 2011 року.